11 способів згуртувати клас

Створіть коло довіри!

У процесі викладання, підготовки до уроків, контрольних, тестів така важлива річ як побудова згуртованої спільноти в класі може залишитися поза увагою вчителя. Тим не менш, згуртованість класу є невід’ємною складовою успіху учнів. Як же вчитель може згуртувати клас, не витрачаючи на це багато часу?

Пропонуємо 11 способів згуртування класного колективу. Яка найбільша перевага цих способів? — Вони майже не потребують часу! Насправді, ми просто впевнені, що вони стануть родзинкою шкільного дня!

1. Використовуйте картки для обміну цікавими фактами.

Цей спосіб «працює» у будь-якій віковій групі, але найкраще у середній школі, де згуртування класу іноді виявляється складним завданням. Запропонуйте учням записувати цікаві факти на картках і потім ділитися ними впродовж року.

2. Створіть «ланцюжки доброти».

Роздрукуйте достатньо смужок із написом «Спійманий на доброті», щоб завжди мати великий запас. Видавайте паперову смужку щоразу, коли учень «ловить» іншого на доброму вчинку. Створюйте «ланцюжки доброти» (або, наприклад, дружби), щоб усі бачили!
Коли ви працюєте над цим упродовж тижня, місяця чи року, ланцюжок подовжується, демонструє учням, якого прогресу вони досягли.

3. Працюйте разом, аби отримати винагороду.

Учні мають навчитися працювати разом, щоб отримати приз.

4. Пограйте у «вдячність».

У цій грі використано ідею гри Pick-up Stick. Виготовити її можна з кольорових олівців, папірців, навіть із зубочисток.

Щоразу, коли гравець бере паличку, він має назвати те, за що він удячний. Кожен колір означає різні речі, за які можна бути вдячним. Це прекрасний спосіб змусити дітей подумати про все, за що вони можуть бути вдячні!

5. Утворіть коло і діліться компліментами.

«Коло компліментів» навчає учнів дарувати та отримувати компліменти, а також створює в класі атмосферу поваги та доброти.

6. Об’єднайте учнів у пари для складання діаграми Венна.

Ми всі однакові та всі різні. Це урок, що слід вивчити, і це ідеальне знання, яке учні можуть повідомити вдома. Складання діаграми Венна у парах допоможе учням по-новому поглянути одне на одного.

7. «Полотно» визнання.

Двері в класі — це ідеальне «полотно». Просто візьміть кілька папірців для нотаток, аби створити дивовижний спосіб згуртувати клас. Учні пишуть замітки зі словами визнання своїм однокласникам щодо поведінки або вчинку, яким вони були свідками. Це так важливо бути визнаним однолітками!

8. Дайте учням можливість висловлюватися.

Повідомте дітям, що мати думку та висловлюватися — це цілком «нормально», навіть якщо вони висловлюються, записуючи свою думку. Наприклад, якщо учні хочуть розповісти щось про себе своїм однокласникам або вчителеві, вони можуть це записати на аркуші для нотаток.

9. Визначайте мету на один тиждень.

Це чудово — визначити довгострокову мету з великою нагородою! Проте іноді коротший, навіть щотижневий варіант, може виявитися ще кращим. Визначення мети на один тиждень допомагає учням зосередитися на одному завданні та підтримує їхню мотивацію щотижня.

10. Створіть «табло нагадування мети».

Це ще одна ідея візуалізації. Просте табло на дошці нагадує учням про мету та те, як вони її досягають.

11. Організуйте регулярні класні зустрічі.

Чим насправді є класна зустріч? Це більше ніж класна година або обмін якоюсь інформацією. Це спосіб регулярно контролювати і підтримувати згуртованість класу.

За матеріалами:https://www.weareteachers.com/build-classroom-community/

8 простих порад, як підвищити мотивацію учнів

1. Дайте учневі відчуття контролю та відповідальності

Під чітким керівництвом учителя учням легше залишатися змотивованими та зосередженими на виконанні завдань та досягненні мети. Водночас найкращий спосіб залучити учнів до навчання — дати можливість обирати та відчути відповідальність за те, що відбувається у класі. Наприклад, коли вчитель дозволяє обирати завдання або вид роботи на уроці. Це створює у учнів відчуття відповідальності та деякого контролю, що підвищує мотивацію зробити більше.

2. Визначте власну мету

Недоцільне виконання завдань не зробить процес навчання ефективним. Учитель має точно й чітко ставити мету, аби у учнів не виникало відчуття безцільності, марності власної праці та втрати мотивації.

Дітям необхідно знати, що на них чекає попереду, аби залишатися змотивованими й надалі.

На початку нового року ознайомте клас із навчальним планом, з методикою викладання та оцінювання, поділіться вашими очікуваннями та метою. Так учні уявлятимуть, чого від них хочуть, та орієнтовний план подальших дій.

3. Не сидіть на одному місці

Класна кімната, звісно, зручне місце для здобуття знань, але… сучасному учневі складно всидіти на одному місці. Тож тривале сидіння за партою може здатися йому трохи нудним, а що здається нудним — не зацікавить, тому, відповідно, концентрація уваги послаблюється разом із ентузіазмом здобути знання.

Як же відновити втрачений інтерес учня до предмета чи до навчання взагалі?

Не тримайте учнів у чотирьох стінах школи, дозвольте їм вийти із класу. Підіть разом на екскурсію, запросіть на урок цікаву особистість чи просто гуртом відвідайте бібліотеку, аби дати дітям самостійно попрацювати з матеріалами. Новизна інформації, місць, облич — усе приваблює наш мозок. Можливо, завдяки зміні навчального середовища учневі вдасться оновити втрачений інтерес до предмета.

4. Запропонуйте різноманітний досвід

Процес навчання є індивідуальним. Учень здобуває знання, формує вміння та навички згідно зі своїми інтересами та потребами. Для декого на уроці важливо набути практичний досвід, декому подобається спокійно читати книжки чи працювати у групах. Плануйте ваш урок так, аби протягом усього часу кожен дізнався для себе щось корисне відповідно до своїх вподобань та інтересів. Так учні залишаться залученими та збережуть інтерес.

5. Дозвольте учням попрацювати разом

Запропонуйте дітям попрацювати в парах чи групах. Ви переконаєтеся, що багатьом такий вид роботи буде до вподоби, адже у команді їм доведеться разом розв’язувати задачі, проводити експерименти чи працювати над спільним проектом. Така практика дає можливість учням подумати, обмінятися ідеями, співпрацювати та взаємодіяти між собою, набути навичок роботи у колективі. Учень, змотивований спільною метою, мотивуватиме й інших учасників групи, таким чином, увесь клас буде залучений до навчального процесу.

6. Передайте свій захват!

Один із найкращих способів зацікавити учнів до навчання — це самому виявляти ентузіазм до свого предмета. Учитель, який викладає матеріал із захватом, передає своє натхнення учням, заохочуючи поринути у світ знань.

7. Прислухайтеся до учнів

Учителеві важливо знати своїх учнів, їхні інтереси та вподобання.
Прислухайтеся до потреб кожного — це дасть змогу дібрати навчальний матеріал, що дійсно зацікавить та задовольнить його особисті уподобання. Прості речі можуть здаватися учням цікавими та суттєвими, якщо вони хоч якось пов’язані із їхнім індивідуальним досвідом.

8. Додайте трохи розваг у навчання

Учні не повинні сприймати школу як обов’язок або примусову роботу. Навпаки — швидше місце, де можна відволіктися та отримати підзарядку. Змініть підхід до класичного викладання: додайте методи інтерактивного й активного навчання, розважальних прийомів. Переконайте дітей, що процес навчання може бути веселою й захопливою грою, а це тільки зміцнить їхню мотивацію та потяг до знань.


Кiлькiсть переглядiв: 678

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.