Робота щодо розвитку масової фізичної культури у звітному періоді здійснювалася відповідно до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та ряду чинних документів.

На виконання вимог Законів України «Про освіту», «Про фізичну культуру і спорт», завдань Цільової Комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації», наказу МОН України від 21.07.2003 року № 486, листів МОН України від 20.03.2009 року № 1/9-182 «Щодо особливостей застосування контрольних навчальних нормативів і вимог з фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладах» загальноосвітнім навчальним закладом протягом 2019 року проведена певна робота у напрямку розвитку олімпійських і не олімпійських видів спорту .

Відповідно до спільного наказу Головного управління охорони здоров’я, Головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації від 10.09.2009 року № 518/472 «Про проведення профілактичних оглядів та впровадження в роботу медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах» протягом 2018 року проведені профілактичні медичні огляди учнів щодо віднесення їх до відповідних груп здоров’я, здійснюється медико-педагогічний контроль за станом здоров’я учнів закладу.

ОЗНЗ «Рокитнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3» тісно співпрацює з відділом освіти та ДЮСШ, на базі нашого закладу проводяться районні змагання з легкої атлетики, футболу («Шкіряний м'яч»), баскетболу, волейболу та ін. Адміністрацією школи ведеться постійна робота з планування, вдосконалення, контролю стосовно стану фізичної культури та спорту в навчальному закладі. Так у 2019 н. р. працюють наступні секції: «Баскетбол» (4,5 год.) ( кер. Крупенко Г.А.), « Волейбол» (4,5 год.) (кер. Кінчур Ю.С. ), це 48 дітей ( 6,8 % від загальної кількості учнів).

До занять в спортивних гуртках залучені діти-сироти, діти із малозабезпечених і багатодітних сімей, діти, схильні до правопорушень. Вихованці секцій є призерами районних змагань з легкої атлетики, волейболу, футболу.

Статистичні дані участі учнів Рокитнівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3

у районних змаганнях за 2018 - 2019 н.р. та у І семестрі 2019-2020 н.р.

№ з\п Назва конкурсів Виконавець Результат
1 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 5 кл. Мосаковський О.П. участь
2 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 6 кл. Кінчур Ю.С. Терещук П.П. І м.
3 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 7 кл. Крупенко Г.А. участь
4 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 8 кл. Крупенко Г.А. Ім.
5 Р. конкурс на кращий олімпійський куточок Кінчур Ю.С участь
6 Р. змагання з футзалу (5 кл.) Терещук П.П. І м., в обл.-участь
7 Р. змагання з баскетболу (юнаки) Мосаковський О.П. участь
8 Р. змагання з баскетболу (дівчата) Мосаковський О.П. ІІ м.
9 Р. етап В. фізультурно-патріотичного фестивалю школярів України «Козацький гарт» Кінчур Ю.С. ІІІ м.
10 Р. змагання «Олімпійське лелеченя» Крупеко Г.А., Богданець І.В., Ничипорчук М.А. ІІІ м.
11 Р. змагання з волейболу (хлопці) Кінчур Ю.С. ІV м.
12 Р. змагання з легкоатлетичного кросу Кінчур Ю.С., Крупенко Г.А. І м., в обл. -участь
13 Р. змагання «Старти надій» Кінчур Ю.С. І м.
14 Р. змагання «Козацький гарт» Кінчур Ю.С. ІІІ м.
15 Р. змагання з легкої атлетики Кінчур Ю.С., Крупенко Г.А. І м.
16 Р. змагання з волейболу ( дівчата) Кінчур Ю.С. ІV м.
І семестр 2019-2020 н.р.
17 Олімпійський тиждень Кінчур Ю.С., Крупенко Г.А., Мосаковський О.П., Терещук П.П. участь
18 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 5-6 кл. Мосаковський О.П. участь
19 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 7-8 кл. Кінчур Ю.С., Крупенко Г.А. І м.
20 Р. змагання з футболу на приз «Шкіряний м’яч» серед учнів 9-10 кл. Кінчур Ю.С., Крупенко Г.А. ІІ м.

З метою реалізації галузі «Здоров’я і фізична культура» Державного стандарту початкової, базової і повної середньої освіти, виконання робочих навчальних планів і програм в загальноосвітніх навчальних закладах в 1-4, 5-6, 8-9 класах проводяться три уроки фізкультури на тиждень, в них охоплені навчанням 834 учні. 6 учнів, що становить 0,7 % від загальної кількості, навчаються за індивідуальною формою.

У навчальному закладі мають години фізичного виховання 4 вчителя фізкультури . Всі вони мають освіту викладача фізичного виховання та спорту. Всі вчителі фізкультури беруть участь в роботі районного методичного об’єднання, керівник шкільного М\О – вчитель вищої категорії, має звання «Старший вчитель» Кінчур Юрій Сергійович.

Традиційно, з 1 по 30 квітня 2019 року проходив Всеукраїнський місячник з упорядкування спортивних майданчиків «Спорт для всіх — спільна турбота» серед загальноосвітніх навчальних закладів Рокитнівського району, у якому взяли участь 834 учнів нашого закладу. Щорічно, в квітні місяці, школа бере участь у проведенні районного місячника «Спорт для всіх – спільна турбота», по наведенню санітарного стану на спортивних майданчиках та ремонту існуючої спортивної бази, в якому беруть активну участь учні та викладачі навчального закладу.

Впродовж літа 2019 року підготовлено матеріально-технічну базу для занять фізкультурою та спортом, а саме: відремонтовано спортивні зали.

Протягом першого тижня вересня 2019 року в рамках Олімпійського тижня був проведений Олімпійський урок. У школі весною та восени проведено Дні здоров'я і фізичної культури. Вчитель фізичного виховання Крупенко Г.А. взяв участь у районному етапі конкурсу «Вчитель року -2018» і посів ІІІ місце.

Недоліком в роботі є відсутність занять з дітьми плаванням, що зумовлено відсутністю штучних та пристосованих природних водоймищ для занять плаванням.

Результативною та ефективною є позакласна робота з фізичного виховання вчителів Кінчура Ю.С., Крупенка Г.А., Мосаковського О.П.

Постійним є контроль за системою навчально-виховної роботи з фізичного виховання в загальноосвітньому навчальному закладі.

Питання розвитку фізичної культури і спорту, допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання старшокласників в закладі розглядалося на нарадах при директору та заступнику директора з виховної роботи протягом 2018-2019 року.

В 2019-2020 році шкільне методичне об’єднання вчителів фізичної культури працює над проблемною темою «Розвиток інтересу учнів до занять фізичною культурою та спортом через ігровий та змагальний методи навчання».

Робота методичного об‘єднання спланована і організована на виконання вимог Законів України «Про освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Указу Президента України від 04.07.05 №4013 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», завдань Цільової Комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації», рішень колегій Міністерства освіти і науки України від 18.08.05 «Про виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України щодо забезпечення доступу до якісної освіти».

В травні 2019 року на засіданні методоб’єднання підведенні підсумки роботи вчителів фізкультури 2018/2019 навчального року. На травневому засіданні складений орієнтовний план роботи методоб’єднання вчителів фізкультури у 2019/2020 навчальному році. Визначені завдання щодо роботи методоб’єднання у наступному навчальному році, серед них: підвищення рівня викладання предмета, участь у районній виставці-ярмарку педагогічних ідей; опрацювання методики викладання основних тем програми; підвищення рівня фізичного розвитку учнів; залучення більшої кількості учнів до систематичних фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів; організоване і якісне проведення шкільних і участь у районних змаганнях, тощо.

Робота методичного об'єднання вчителів фізкультури продовжується у 2019-2020 навчальному році.

За підсумками участі в минулорічному етапі районних змагань Спартакіади з масових видів спорту наша школа посіла друге місце.

В школі культивуються наступні видів спорту: футбол, баскетбол, волейбол, легка атлетика, спортивні ігри.

Матеріально-спортивна база школи знаходиться в задовільному стані і в даний час задовольняє потреби учнів-спортсменів.

В повсякденній роботі вчителі фізичного виховання використовують передовий досвід кращих фізкультурно-спортивних організацій, систематично працюють над вдосконаленням матеріально-технічної бази, обмінюються досвідом в організації та проведенні масових заходів, допомагають в їх організації тощо. Тісна взаємодія з представниками відділу освіти, відділу молоді та спорту дає плідні результати співпраці, завдяки чому на більш високому рівні проводяться спортивно-масові заходи.

Статистичні дані по медико-педагогічному контролю учнів школи:

Всього учнів – 857

На індивідуальному навчанні – 2 учні

Інклюзивне навчання – 4 учні

Основна група – 550

Підготовча –153

Спеціальна – 130

Звільнені – 18

Кiлькiсть переглядiв: 421

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.